Místo: Sportovní centrum UK – lesopark Hostivař
Účastníci: Studenti, učitelé, zaměstnanci UK a ostatních VŠ
Přihlášení: do 12.5.2008 na e-mail xnovj@email.cz
Start: 10.00
Mapa: Přehrada – stav jaro 2007

ilustrační foto

Hodnocení

Závodu, který se uskutečnil v hostivařském lesoparku v okolí přehrady, se zúčastnilo 43 závodníků. V rámci kategorie skórelauf čekalo na účastníky 17 kontrol, které mohli absolvovat v libovolném pořadí v časovém limitu 90min. Stavitel trati, reprezentant v orientačním běhu a vítěz Velké kunratické 2007 Jan Procházka, který je zároveň studentem Přírodovědecké fakulty, přizpůsobil trať nevrcholové výkonnostní úrovni, tak aby i začátečník v orientačním běhu, stihl v časovém limitu posbírat všechny kontroly.

V obou těchto kategoriích vyhráli běžci z Matematicko-fyzikální fakulty UK Petr Kučera v čase 36:35 a Lenka Forstová v čase 50:07. Zejména pak v kategorii mužů lze bez nadsázky říci, že závod zcela ovládla Matematicko-fyzikální fakulta. Běžcům Matfyzu zde patřilo prvních 5 míst, dále pak sedmé a jedenácté místo. Kde hledat příčiny? Zřejmě nějaký dobrý oddíl. Také zde mohl sehrát určitou roli disciplinovanější přístup běžců Matfyzu k celé akci, neboť Matematicko-fyzikální fakulta byla garantem celého rektorského dne, a tím to se tak ukázala v ještě lepším světle.

V závodě nedošlo k žádnému zranění. Druhou orientační disciplínou byl trail-O, který se uskutečnil v hostivařském parku po cestách. Zde byla účast pochopitelně nižší, ačkoliv to není kategorie určená nutně pouze pro vozíčkáře. Je to forma orientačního závodu, kdy vůbec nerozhoduje rychlost lokomoce, ale pouze správná orientace. V tomto případě to byl závod se čtyřmi stanovišti. Na každém ze stanovišť, ale závodníci nalezli kontroly čtyři a na základě přesného popisu kontroly měli určit, která z těchto kontrol je ta správná. Závodu se zúčastnilo 5 lidí, z nichž někteří absolvovali před tím také skórelauf.